Red dead redemption 2 – prawdziwy dziki zachód

Gra Red dead redemption 2 jest jednym z flagowych produktów studia Rockstar Games. Proces tworzenia tego hitowego tytuły trwał przez osiem lat! Czy było warto aż tyle czekać?

Fabuła i otaczający świat

Gra osadzona jest w realiach XIX wieku w Ameryce Północnej. Jest to czas w którym na dobre rozgorzał konflikt pomiędzy ówczesnymi stróżami prawa a gangami siejącymi zamęt na terenach Stanów Zjednoczonych.

Głównym bohaterem gry Red dead redemption 2 jest Arthur Morgan będący wysoko postawionym gangsterem w gangu Dutcha van der Linde. Jego codzienny żywot ogranicza się głównie do kradzieży, zabójstw czy porwań, a więc typowych zajęć gangstera.

Fabuła całej gry jest skonstruowana w taki sposób, iż nic nie stoi na przeszkodzie wykonywania głównego wątku w grze wraz z eksplorowaniem otaczającego nas świata. Podczas podróży napotkamy bowiem setki zadań pobocznych, które stanowią ciekawą odskocznie względem głównego wątku.

Świat przedstawiony w grze dzięki niesamowitej oprawie graficznej przyprawia graczy o zachwyt. Niemal każdy element znajdujący się na mapie wydaje się być stworzony od podstaw. Dotyczy to nie tylko krzewów, drzew czy zwierząt, ale także warunków atmosferycznych czy gry świateł.

Rozgrywka

Red dead redemption 2 jest dziełem autorów takiego hitowego tytułu jak GTA 5. Jednak określenie tej gry jako “GTA V na koniu” było by zdecydowanie krzywdzącym stwierdzeniem. Nie zmienia to jednak faktu iż dostrzec można pewne podobieństwa.

Po pierwsze widok zza pleców bohatera powoduje że mamy niemal identyczny system sterowania jak we wspomnianym wcześniej tytule. W grze dysponujemy również dość rozbudowanym ekwipunkiem i różnymi rodzajami broni. Od rewolwerów, po strzelby i karabiny, które mogą być przez nas modyfikowane, w zależności od naszych potrzeb.

Fizyka w grze wydaje się być na bardzo wysokim poziomie. Zachowanie koni, dyliżansów czy postaci jest bardzo realistyczne.

Gra Red dead redemption 2 z pewnością jest tytułem obok którego nie można przejść obojętnie. Dopracowana rozgrywka, piękna oprawa graficzna i niesamowita grywalność czynią ten tytuł wyjątkowym.